Průvodce svatebním fotografováním


1. díl: Jak vybrat svatebního fotografa

Je těžké se zorientovat v dnešní obrovské nabídce méně či více zkušených fotografů. Často se nevěsty domnívají, že pěkné fotky zvládne kamarád se zrcadlovkou. Může to tak opravdu být, svatební fotografie však nejsou jen o focení, ale také o stylu a úpravách a tam už může může mít kamarád rezervy.

Poradím vám některé tipy, kterých je důležité se držet, aby se vaše svatební fotografie staly nejkrásnější připomínkou svatebního dne. 

 

Předem si ujasněte požadavky

  • Na jakou část dne potřebujete fotografa

  • Jaký máte rozpočet

  • Které fotografie si přejete přednostně vytvořit

 

Jak si vybrat svatebního fotografa

  • Základem je důkladně si prohlédnout portfolio fotografa.

  • Oslovený fotograf vám musí být sympatický a komunikativní.

  • Cenu řešte individuálně až po nabídce služeb, nedejte se odradit ceníkem.


Styl svatebních fotografií

Nejdůležitější je způsob, jakým fotograf vidí svou práci - výsledný styl fotografií. Většina fotografů má svůj jedinečný styl, který ho charakterizuje a od kterého se odchyluje jen mírně, podle něj se rozhodujte. Může být pro každou svatbu jedinečný, ale měl by být na většině fotek jednotný. Moderní je dnes výrazné prokreslení fotografií, vintage styl s mírným zastřením, jasné a světlé fotky.

Každý fotograf si do svého portfolia zařadí jen své nejlepší fotografie, výhodou je ale, pokud vidíte průřez z celé konkrétní svatby, několik dobrých fotek pořídí i váš dědeček s mobilem, podstatný je ale konzistetní výsledek po celý den.

 

Poznejte se na svatební schůzce

Kromě stylu fotografa je neméně důležitá i jeho osobnost. Trvejte na předchozí osobní schůzce. Fotograf s vámi má strávit jeden z nejdůležitějších dnů v životě, velmi často ovlivňuje i průběh svatby, proto se s ním seznamte osobně na předsvatební schůzce. Vzájemné sympatie mohou ovlivnit vaši náladu i výkon fotografa. Pokud už z prvního telefonátu nemáte dobrý dojem nebo jsou emailové odpovědi neosobní, naznačuje to ne/zájem fotografa o svou práci. Dobrý fotograf má vycítit vaše potřeby, někdy má být neviditelný, jindy asistuje jako šikovný pomocník s organizací svatby. 

 

Reference

Jako u všech služeb, hledejte reference. Čím více odkazů fotograf poskytuje, tím bude čitelnější. Projděte názory na Facebooku nebo různých svatebních webech. Reference jsou neúprosné, věřte, že pokud se fotograf nedostavil na svatbu bez dostatečné omluvy nebo odfláknul svou práci, nevěsta si to jistě nenechala pro sebe. Na druhou stranu buďte objektivní, ani fotograf se nikdy nezavděčí všem, jedna nebo dvě negativní rekace ještě nemusí nic znamenat, ale vy budete připravena. 

V následujícím díle průvodce si povíme, jaké jsou ceny svatebních fotografů.

Další díl >>

NAPIŠTE MI, TĚŠÍM SE!


Odeslat

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce